דף הבית >> יחידה לטיפול וייעוץ
 

יחידה לייעוץ וטיפול במשפחה בזוג ובפרט

טיפול פרטני למבוגרים

מפגש אישי עם פסיכולוג הוא כלי טיפולי מרכזי המוצע במכון.

באמצעות הטיפול האינדיווידואלי ניתן להציע מענה למצוקות שונות של הפרט, כמו: התמודדות עם מצבי לחץ וחרדה, משברים נפשיים, מצוקות רגשיות, התמודדות עם אובדן, הפרעות פוסטראומטיות, דכאון, קשיים ביחסים בינאישיים, הפרעות אכילה ועוד.

התהליך הטיפולי עשוי להיות קצר או ממושך, בהתאם לצרכי המטופל ומטרותיו.טיפול זוגי

הפנייה לטיפול כזה אינה מעידה בהכרח על פתולוגיה או בעיות נפשיות אצל אחד מבני הזוג.

זוגות פונים לייעוץ או טיפול מגורמים רבים כמו: תקופות מעברים ושינויים, משברים, בעיות בתקשורת, דפוסים חוזרים ונשנים של מאבקי כח, אובדן האינטימיות והחברות הזוגית, בעיות בקשר המיני ושאיפה לצמיחה והעשרה.

שלבי מעבר שונים במעגל החיים הזוגי עלולים להוות תקופות בעלות פוטנציאל למשבר בין בני הזוג, כמו למשל: הולדת ילד ראשון, ,"התרוקנות הקן" (עזיבת הילד האחרון את הבית) וכד'. בנוסף, אירועי חיים בלתי צפויים כמו: פיטורין ומחלות עשויים להוות גורמי לחץ עבור המערכת הזוגית.

מוקד הטיפול הזוגי הוא שיפור היחסים בין בני הזוג, רכישת דרכים לקדם ולפתח יחסי כבוד וחברות, תוך התפתחות אישית של כל אחד מבני הזוג.

טיפול בילדים ומתבגרים


תחומי הטיפול מגוונים ורחבים: מצבי רוח, קשיים חברתיים, קשיים התנהגותיים, הפרעות קשב וריכוז, בעיות בזהות האישית ועוד.

בחלק מבעיות שחווים ילדים ונוער ניתן לטפל במסגרת המשפחה, אך לעיתים הילד וההורה זקוקים לתמיכה ויעוץ מקצועיים.

יש מקרים בהם הטיפול מתמקד בהדרכת הורים בלבד ללא נוכחות הילד, במקרים אחרים הטיפול משלב מפגשים עם הילד יחד עם הדרכות ההורים.
טיפול משפחתי

הטיפול המשפחתי הוא טיפול בכל בני המשפחה או בחלקה.

טיפול זה מומלץ כאשר מופיעים קשיים אצל אחד מהילדים (או יותר), ונראה כי הם משקפים בעיה במערכת המשפחתית ולא בהכרח אצל הילד עצמו.
מטרת הטיפול העיקרית היא לזהות את הליקוי במערכת כולה, ולשפר את התפקוד המשפחתי ויחסי האמון בין הילד וההורה.

משפחות רבות פונות לטיפול בנושאים כמו: שיפור התקשורת והיחסים במשפחה, בעיות התנהגות של אחד הילדים (או יותר), מריבות ומתחים בתוך המשפחה, קושי בהצבת גבולות וכד'.


גישור

התהליך מומלץ לכל זוג הנמצא בתהליכי פירוד. מטרת הגישור היא הגעה לפשרה הוגנת באמצעות הידברות. תהליך פרידה המסתיים באופן מכובד והוגן עוזר למנוע נזקים נפשיים (וכלכליים), וממזער את נזקי הפרידה אצל הילדים.

המכון מתמחה בנושא סרבנות קשר וניכור הורי (התנכרות הילד אל אחד ההורים, בעיה המתעוררת בהקשר של מחלוקת על משמורת של ילדים).
ייעוץ הורי

לעיתים הורים זקוקים לייעוץ אודות שאלות הנוגעות לטיפוח הילדים, שיפור היחסים בבית, הצבת גבולות, נושאים לימודיים וכד'.

מטרת ההדרכה היא מתן כלים להורים לשיפור תפקודם ההורי. ההדרכה יכולה להיות קצרה וממוקדת או ארוכת טווח, בהתאם לצורכי ההורים.

 

 


  מכון בקשר  ת.ד. 8795, קריית שמונה  טל. 04-6959208 נייד: 050-5761651   E-mail: michael@bekesher.com      www.bekesher.com

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים