דף הבית >> שאלות ותשובות >> מין ומיניות
 

שאלות ותשובות בנושא מין ומיניות

במחקר שהתפרסם לפני כשנה נמצא ש 44% מהנשים ו- 39% מהגברים בישראל התנסו באי תפקוד מיני שנמשך לפחות חודשיים בשנה האחרונה. אבל רק 17% פנו לטיפול. במילים פשוטות ישנם רבים הסובלים מבעיות בתפקוד המיני ולא מקבלים עזרה בעיקר בגלל שהם מתביישים ולא יודעים שקיימים פתרונות די פשוטים לבעיה. בעיות בתפקוד המיני לא רק שפוגעות באיכות החיים, בזוגיות ובדימוי העצמי הן לפעמים גם נורית אזהרה לבעיות רפואיות אחרות ולכן חשוב מאוד לפנות להתייעצות מקצועית ולקבל את הטיפול המתאים.שאלה: אני נוהג לאונן הרבה, האם יש לי בעיה והאם זה מסוכן?

אוננות אינה מהווה סכנה בריאותית ולא פוגעת בהתפתחות או בתפקוד המיני. פרט לאיסור הדתי הקיים בעניין האוננות, אין כל פסול בהתנהגות זו והעובדה שאתה מאונן אינה מעידה בהכרח על קיומה של בעיה.
הייתי מציע לך לבדוק עם עצמך האם האוננות אינה מהווה תחליף לקשר אמיתי עם בת זוג, אם אתה נמנע מקשרים במציאות ומוצא את סיפוקך באוננות בלבד ? רצוי שתנסה להתמודד עם הבעיה האמיתית.
אם האוננות מעוררת בך רגשות אשמה או בושה, ומובילה להימנעות מקשרים מיניים במציאות, או לפגיעה בזהות המינית שלך, יש מקום לשקול קבלת יעוץ או טיפול.שאלה: אני בת 17 והחבר שלי דורש ממני לקיים יחסי מין למרות שאני מרגישה שאני עדיין לא מוכנה לזה. האם יש גיל שבו צריכים להיות מוכנים לקיום יחסי מין?

קיום יחסי מין תלוי בבשלות הפיזית של האדם אך לא פחות מזה, בבשלות הנפשית שלו. אם את מרגישה שאת לא בשלה לקיים יחסי מין, ולא חשוב אם הסיבה היא חינוכית, תרבותית או אחרת, אל תסכימי לעשות זאת רק בגלל שהחבר לוחץ. חברות אמיתית היא כזו שמתחשבת ברגשות של שני הצדדים ואם החבר שלך מתקשה לקבל את סירובך כדאי לבחון שוב את מערכת היחסים איתו.
העובדה שאת לא מוכנה לקיים יחסי מין בגילך, אינה מעידה כלל על חוסר בגרות נפשית או על חוסר התחשבות מצידך ולא הייתי מציע לך להסכים לדרישה שלו רק מתוך לחץ. באופן הזה יש סיכוי גבוה שלא תוכלי לחוות הנאה מהמין. לכן הייתי מציע לך לשוחח עם החבר ולהציע לו להתחשב ברגשותייך ולהמתין בסבלנות. זכרי, המין הוא רק חלק ממערכת היחסים שלכם ואם החבר לא מגלה התחשבות ברצונותייך בתחום הזה, סביר להניח שהוא לא יגלה התחשבות גם בתחומים אחרים בקשר ביניכם.
שאלה: בעלי ואני נשואים כבר 10 שנים והמין בינינו הרבה פחות מלהיב מהעבר. התדירות נמוכה יותר והאקט עצמו קצר יותר. מה אנו צריכים לעשות כדי לשפר את המצב?

ירידה בהתלהבות המינית אינה דבר נדיר בקרב זוגות נשואים ויש לכך מספר סיבות. אני משער שיש לכם ילדים ואתם עסוקים לאורך היום בעבודה ובגידול הילדים ומגיעים למיטה בשעה מאוחרת כשאתם כבר עייפים. אין זה מפתיע שלא נשאר לכם כוח למין סוער ומלהיב כמו בעבר. לחצים המופעלים עליכם לאורך הזמן כמו המצב הכלכלי, המצב הביטחוני ודאגות אחרות משפיעים במידה רבה על החשק המיני. במשך הזמן יש נטייה להיכנס לשגרה במין, כל אחד יודע כבר מה השני אוהב ונדמה שאין כבר מה לחדש.
אבל הדברים לא חייבים להראות כך.
נסו לגוון את חיי המין שלכם באמצעות בחירת עיתוי נוח יותר, ללא לחץ של גורמים חיצוניים, פנקו את עצמכם בדברים שאתם אוהבים, אל תמהרו להיכנס למיטה ? השקיעו במשחק המקדים.
יש המוסיפים אביזרים שונים או מפתיעים את בני הזוג ברעיונות חדשים. השתמשו בדמיון כדי להעשיר את חיי המין.

למשל, אחד מכם שוכב כשעניו מכוסות והוא מרכיב אוזניות עם מוסיקה חזקה כך שבעצם הוא מנותק מהסביבה החיצונית ? והשני מוביל את האקט ומפתיע ברעיונות חדשים.

ככל שתגוונו יותר ותהיו יצירתיים יותר כך תוכלו לנצח את השגרה.
שאלה: אין לי בעיה להגיע לזקפה אבל אני לא מצליח להחזיק מעמד לאורך זמן ומגיע לשפיכה מהר מידי. מה יוכל לעזור לי?

שפיכה מוקדמת יכולה להיגרם מבעיה פיזיולוגית ו/או פסיכולוגית. לגבי החלק הפסיכולוגי אפשר להניח שאתה מגיע לרמת ריגוש גבוהה מהר מידי ולשפיכה מהירה בשל כך. אפשרות אחת לפתרון היא למרוח חומר השהייה כמו עזרקאין שהוא חומר מאלחש שמפחית את התחושה באיבר המין.
אפשרות שנייה היא להפסיק את האקט בכל פעם שאתה מרגיש שאתה מתקרב לאורגזמה, להירגע ואח"כ להמשיך. פתרון זה בעייתי קצת כיוון שגם בת הזוג שלך נאלצת להירגע יחד איתך. אפשרות נוספת היא שימוש בדמיון ? באמצעות תירגול מוקדם תוכל "לברוח" במחשבות למקומות אחרים, פחות מלהיבים, וכך למתן את העוררות המינית ולדחות את האורגזמה. טכניקה זו ? אם מתרגלים אותה נכון ? תוכל להועיל לך מאוד.
שאלה: אני בת 30 ויש לי חבר קבוע. כשאני מאוננת אני מצליחה להגיע לאורגזמה ללא קושי אבל ביחסי המין עם החבר אני לא מצליחה להגיע לאורגזמה. הוא מאוד נעלב מזה וחושב שאני לא אוהבת אותו או שהוא לא מספיק טוב בשבילי. אני חושבת שהוא מצוין במיטה ומאוד אוהבת אותו אבל לא מצליחה לשכנע אותו.

הבעיה שלך מאוד נפוצה ואת בוודאי לא היחידה שסובלת ממנה. נשים רבות מגיעות לאורגזמה תוך כדי אוננות ומצליחות פחות במגע מיני עם הגבר תוך כדי חדירה. אין זה אומר שיש לך בעיה אלא שאת והחבר צריכים לשוחח יותר ולהבין ולקבל האחד את השני.
הציעי לחבר שלך להירגע ובמקום להיעלב שינסה לקבל אותך כפי שאת ולעזור לך להגיע לסיפוק בדרך המתאימה לך.
אם את מרגישה נוח ביחסי המין ואת לא נבוכה או עצורה בנוכחות החבר אז את ככל הנראה שייכת לקבוצה גדולה של נשים המגיעות לסיפוק רק באמצעות גירוי ישיר של הדגדגן ולכן בקשי ממנו שישתף פעולה איתך ושידחה את החדירה לאחר האורגזמה שלך. כך גם את תיהני וגם הוא לא ירגיש פגיעה באגו הגברי שלו.
במקרה שלכם הייתי מפנה את החבר לייעוץ ולא אותך אבל בעצם הדרך הטובה ביותר לסייע לכם היא לשפר את התקשורת הזוגית שלכם ועם מעט מידע שתקבלו נראה לי שהבעיה שלכם תיפתר במהירות יחסית.


 

  מכון בקשר  ת.ד. 8795, קריית שמונה  טל. 04-6959208 נייד: 050-5761651   E-mail: michael@bekesher.com      www.bekesher.com

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים